Katagoriler

2 Mayıs 2016 Pazartesi

Su Tüketimi..

Bugün yolculuk var yinede sizlerle olmama engel değil bu :) Uzun yolculuklarda çok güzel yazılar çıkarmış bakalım ben ne çıkartacağım ortaya yazarken :) 
  Aranızda suyu sevmeyen var mı ? Sanırım yoktur bir sürü yararı olan şey hiç sevilmez mi ? Ama oda ne 2 yıl önce ben sevmiyordum günde 1 bardak su bile içmezdim. Bana hep saçma gelmişti su içmek sanki vücudumuza sıvı mı girmiyor derdim. Çay içiyorum lıkır lıkır ( bir sürü şeker koyup) çayda aynı şeyi karşılar derdim. Ama YANLIŞ ! Yok öyle bir şey çay ayrı su ayrı. Sakın çay, ayran v.s tüketiyorum diyerek suyunuzu ihmal etmeyin. 
  Bu çok önemli, çok faydalı diyip durduğum suyun ne yararı var acaba dediniz galiba. Gelin beraber bakalım o halde.   
1. Kilo vermek. Biz bayanların en büyük problemi kilolar için su bire bir çözüm. Günlük ne kadar su tüketmeliyim mi dediniz ? Hemen onuda cevaplayayım. Kilonuzu 33 ml ile çarpın çıkan sonuç size günlük ne kadar su tüketmenizi söyleyecektir. Hemen bir örnekle olayı aydınlığa kavuşturayım. Ben kilomu 77 olarak baz alıyorum ve hemen işlemi gerçekleştiriyorum. 77x33= 2.541 olarak sonuç alıyorum. Yani ben günlük 2,5 litre su içmeliymişim :) 
2. Detokslar tabiki su olmazsa olmaz bir detoks aracıdır. Su tüketmek vücutta terlemeye sebep olacaktır. Terleme sonucu vücuttaki birçok toksin atılır. 
3. Erken yaşlanmayı önler. Vücuttan toksin atılması bireyi daha geç yaşlandırır. Toksinler atıldığında vücut aşınmış ve sertleşmiş deriyi yumuşatır ve deriniz daha canlı, genç görünür. 
4. Sivilce ve siyah noktaların ortadan kalkmasında etkilidir. 
5. Saç diplerinide terle yumuşatacağı için kepek oluşumunu veya saç sertleşmesinide önleyecektir. 
6. Yağ parçalanması ve sindirim sisteminde etkisi çok büyüktür. 
7. Selülitlerinizin azalmasında veya yok olmasında birebirdir. 
8. Özellikle sindirim için çok etkilidir. Okuduğum bir makalede doktorlar yemek sırasında ve yemekten hemen sonra içilen suyun yağları sertleştirdiğini belirterek aynı zamanda sertleşen bu yağların bağırsaklara zarar verdiğini ve bağırsak kanserine yol açtığını belirtmişti. 
9. Günlük su tüketim miktarını mutlaka tüketmelisiniz. Yoksa susuzluktan dolayı kroniz kabızlığa yakalanmanıza neden olabilir. 
10. Su yaşam ömrünüzü uzatır.  
  Son olarak su tüketirken suyunuzun ılık olmasına özen gösterin. Soğuk su yağları dondurur ve suyun yararını görmenizi önler. Evet yazımın sonuna geldiğime göre artık sizde suyu sevmeye başlamışsınızdır bence. Benim değinemediğim daha birçok yararı var tabiki. O halde yazımın son cümlelerinide bitirdikten sonra bir bardak su içmeyi vücudunuz hak etti diyorum. Bugün sizin için su içmeye başlamak için yeni bir gün olması dileğiyle. Sağlıklı ve fit kalınız. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder