Katagoriler

5 Mayıs 2016 Perşembe

Doğru Tartınıyor Musunuz ?

  Herkese merhaba.. Dün çok yoğun olduğumdan yazma fırsatı bulamadım. 
  Yarın blogumun 2. haftası olacak ve ben takipçilerimden, okuyucularımdan çok memnun olduğumu belirtmek isterim. Umarım sizlerde benden memnunsunuzdur. Finallerim yaklaşıyor, derslerimde biraz eksikliğim olduğundan sizlere her gün merhaba demek zorlaşıyor. Ama biliyorum ki her gün yazmasamda hep burada benim yazmamı bekleyen okuyucularım var. Desteklerine sağlık hepsinin :) Bugünün konusuna gireyim artık çok konuştum sanırım :)
  Tartı.. Çoğumuzun korkulu rüyası hatta benim bile.. Hala tartıya çıkarken fazladan gram görmenin korkusu bile yetiyor bana. Eminim sizin içinde öyledir. Peki fazla rakam görmemek için püf noktalar nelerdir ?
  -Reglden 4 gün önce
  -Uzun bir yolculuktan sonra
  -Kabızlık varsa
  -Büyük bir stres/üzüntü varsa 
  -Antibiyotik kullanıyorsanız
  TARTINMAYIN ! Bu durumlarda vücudunuz ödem topladığı için tartı sonucunuz çok çıkar ve moraliniz bozulur.
  Tartınma işini her gün yapmayın buda sizin takıntılı olmanıza yol açabilir. Benim tartı günüm cuma sabah 5'tir. Çünkü sabah uyandığınızda ve aç karna vücudun en boş olduğu andır. Bende sabah 5 civarı her sabah uyandığım için bu saatte tartınmayı tercih ediyorum. Tartındıktan sonra tartımı ortadan kaldırıyorumki gözüme takılmasın sürekli tartınmayayım diye. Tartınırken dikkat ettiğim diğer bir husus mutlaka aynı tabanda tartınmak odanın bir tabanını seçtim ve her seferinde yer değiştirmeden orada tartınıyorum. Çünkü tartı hassas olduğu için yer değişikliğinde size doğru sonuç vermeyebilir. Bu yüzden asla tartındığınız yeri değiştirip kilo aldım telaşına kapılmayın. 
  Tartınızdaki rakamlar çok çıkabilir üzülmeyin. Önemli olan görünüşünüz yani incelme olup olmaması tartındıktan sonra mutlaka ölçümlerinizi alın. Ölçümlerimi nasıl aldığımı önceki yazılarımdan öğrenebilirsiniz :) 
  Aranızda bazılarınız tartı markamı soracak olabilir. İsim vermeyeceğim ama dörtlü denge noktaları olan bir tartı kullanıyorum ve tartıya çıkmadan önce dengede olup olmadığını mutlaka kontrol ediyorum.
  En kısa zamanda tekrar görüşelim olur mu sayın okuyucum :) Unutma eğer gerçekten inanırsan hiçbir hayal imkansız değildir. Sağlıklı ve fit kalman dileğiyle :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder