Katagoriler

9 Mayıs 2016 Pazartesi

Tatlı Krizinden Kurtulan Üniversiteliii :)

Kızlaaaar toplaşın toplaşın. Size güzel şeyler buldum. Benim en büyük sorunum olan dönem yaklaşırken özellikle yaşadığım tatlı krizlerine çok güzel bir çözüm buldum. Tabi kendimcede olsa çok mutlu oldum. Malum sağlıklı yaşam içinde beyaz un ve şekere yer yok. Tabiki bunlardan yapılan yiyeceklerede pek yer vermemek için elimden geleni yapıyorum. Dün gezinmeye çıktığımda aşırı bir tatlı isteğim geldi yine. Ne yesem ne yesem diye düşünürken kendimi marketin abur cubur reyonunda bakınırken buluverdim. Gözüm çikolatalara bir kayıyor ama sormayın gitsin. Sonra gözüme sarı paketli bir kek çarptı. Sonra onun üstünde yine sarı paketli bisküviler. O kadardır marketlere gidip gelirim ilk defa gördüm bu tatlış, can kurtaran paketleri. Can kurtaran mı dedim ? Eveeeet çünkü tatlı krizimi geçirecek olayı tam olarak elimde tutuyormuşumda haberim yokmuş. Üstünü okumaya başladım ve birde ne göreyim tam buğday unundan yapılmış damla çikolatalı kek kafamı diğer pakete çevirdim oda ne tam buğday unundan yapılmış bisküvi. Tamam işte bu bende sizleri arıyordum dedim. Bulduğum kek ve bisküviler Torku'ya ait. İsmini çok duyduğum ama her yerde bulamadığım bir markaydı. Çok tesadüfi tanıştım kendileriyle ama yediğimdeki o mükemmel hazzı size anlatarak bitirmem çok zor sanırım mutlaka yiyip denemelisiniz. Sonra kasaya doğru ilerlerken değişik bir paket daha dikkatimi çekti. Biraz yanına yaklaştım garip bir şeydi ama üstünde çikolatalı yazısını görünce hemen incelemeye aldım. Kendisi sert bir kraker ekmek kıvamında ama çikolatası ona yavan tadını geri plana atarak yeni bir tat vermiş. Ayrıca çayla tüketildiğinde özellikle benim gibi şekersiz içiyorsanız mükemmel bir ikili olarak öğlen yemeği niyetine dışarıda acil durumlarda kullanabilirsiniz. Neyden bahsettiğimi söylemedim pardon bahsettiğim şey wasa :) 
  Hemen sizlere resminide göstereyim ikisinin..
  Bahsettiğim lezzetli kekin kendileri bu oluyor :)
Buda bahsettiğim çikolatalı wasa oluyor :) Kendileri sadece 155 kalori paketinde öyle okumuştum.
Eveet dünki tatlı krizi olayım bu biçimde çözüldü. He diyeceksiniz normal çikolatalardan neden almadın. Hemen açıklama yapayım cumartesi akşamı çikolatalar ve kalorileri hakkında bir yazı okuyunca tüm çikolatalardan soğudum doğrusu. Hemen sizinlede paylaşayım bunları..
ALBENİ: 194 kcal
CARAMİO: 204 kcal
COCO STAR:148 kcal
ÇOKONAT: 181 kcal
DİDO: 205 kcal
Ah kardeşlerim vah kardeşlerim bunlar üzerine daha ben çikolata yer miyim ? Bence sizde yemeyin bunları yiyip 2 dakika mutlu olacağıma. Yemeyip Cuma günü tartıda mutlu olurum. Hadi bakalım benden bugünlük bu kadar yarın buralarda olursam tekrar görüşmemiz dileğiyle. Sağlıklı ve fit kalııın :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder