Katagoriler

26 Nisan 2016 Salı

Vücut Ölçümleri Nasıl Alınmalı ?

Yaz geliyor.. Yaz demek elbise demek, şort demek, tişört demek. Elbise demek güzel fit vücudunu göstermek demek benim için. Peki bu güzel fit vücudun ölçülerini alıyor musunuz? Benimki güzel olmasa da ben alıyorum. Maalesef tartıdaki rakamlar çok harika olmadığı için incelen vücut motive eden ikinci yol oluyor.
  O halde bugün nasıl ölçü aldığıma değinmem de sizin için harika olur hemde yanlışlarınız varsa düzeltmiş olursunuz. Tabi benimde yanlışım varsa sizde yorumlarınızda düzeltme yapmanız harika olur.


Ben alt bacaktan başlarım her zaman almaya tabi bu tercih meselesi alt bacak olarak resimde gördüğünüz C harfinin ordan alırım ölçümü. Üst bacağa geldiğimizde ise resimdeki G harfinin ordan alırım bu benim alt ve üst bacak ölçümüm olur.


Daha sonra 4 numara ile basenimi ölçerim basende arkada tarafta en şiş olan yere koyarım mezuramı ve öne getiririm. Bu arada ben biraz mezuramı sıkarım boştan ölçüm almam 1-2 cm az çıkacak şekilde. Daha sonra belimi yani 3 numaralı yeri ölçerim göğüs ile basen arasındaki en içe girik yeri bel olarak alırım ben ve ölçerim. Göğüs kısmı yani 2 numaralı yeri ise tam sırtımdan göğüsteki en şiş yere getiririm. Aman dikkat destekli iç çamaşırınız rakamı fazla çıkartır bu yüzden desteksiz iç çamaşırla ölçmek daha net sonuç erecektir. 
  Ek olarak ben omuz ölçümüde alıyorum lakin bunu fotoğraflarda bulamadım nasıl aldığımı anlatacak olursamda sağ omzumdan koyup sırtımı çevreleyerek tekrar sağ omzuma getiriyorum ve böylece çıkan rakam yani omzumun çevresi sonuç olarak görülüyor. Tabi bu tercih meselesi omuz ölçüsü almayan arkadaşlarımızda var.
  Kol kalınlığımı ölçmek içinde tam omuz bitiminden elimi 4 yaparak koyuyorum yani 4 parmak aşağıdan ölçüm alıyorum. Kolumu çevreleyerek ölçümümü tamamlamış oluyorum.
  Ölçüm alma işi bu kadar kısa ve kolay işte :) Son olarak bayan beden ölçümlerini de koymak istiyorum böylece hangi bedene uygun olduğunuzu da görmüş olursunuz.


  Birde S,M,L olarak beden ölçüsü koyayım :)


Eveet bugünki yazımda buraya kadar aktarmak istediklerim işinize yarar umarım. Yarın tekrar burada görüşmek dileğiyle sağlıklı ve fit kalınız..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder