Katagoriler

24 Nisan 2016 Pazar

Evde Hangi Sporları Yapmayı Tercih Ediyorum ?

    Bildiğimiz üzere herkes spor salonlarında spor yapabilecek fırsata sahip değil. Bende sürekli spor salonuna giden biri değilim maalesef. Geçtiğimiz yaz 2 ay gitmiştim ondan öncede ara ara gidiyordum. Son zamanlarda ise kendim evde spor yapmaya çalışıyorum. Peki yaptığım sporlar neler?
  İlk hareketim iç bacak için yaptığım bir hareket;
  Bu hareketi ben 50x4 defa yapıyorum. Bu arada benim pilates çemberim yok ama bakkalda satılan plastik toplardan aldım ve onunla yapıyorum. Benim için iç bacak çok önemli hiç bacaklarım ayrı olmadı maalesef ve bu yüzden bir çok pantolon kaybettim. Bildiğiniz üzere kilolu insanların pantolonlarının bacak araları birbirine sürtünmekten incelir ve yıpranır. Bu yüzden benim için iç bacak görünümü önemlidir J
  İkinci hareketim yine iç bacak için yaptığım bir hareket;


  Bu hareketide 50x2 defa yapıyorum. İç bacağı mükemmel çalıştıran bu hareketler çok güzel yağ hareketini sağlıyor. Ben yaparken hissediyorum şahsen.
 Üçüncü hareketim kol ve göğüs sıkılaşması için yaptığım bir hareket;
  Bu hareketi 25x2 yapıyorum genelde. Kol sarkmalarım mevcut maalesef özellikle sıkılaşması için bu harekete önem veriyorum.
  Dördüncü ve beşinci  hareketim tabiki alt karın ve karın için yaptığım iki hareketten ibaret;

İki hareketide 25x4 olarak yapıyorum. Ne kadar sıkı bir karın olursa o kadar güzel duruyor tabiki.
  Ayrıca ip atlamakta çok işe yarar bir aktivite. Tüm vücudu çalıştırdığı için benimde tercihlerimden birisi. Günde 200 tane atlamaya çalışıyorum. Sağlıksız bir şey  yediğimde yaptığımda tabiki bu sayıda artıyor.
   
  İp atlamak kalp hastalıklarınıda azaltır ve metabolizmayıda hızlandırır.
  Ben genel olarak bu sporları yapıyorum ayrıca yanında gün içindede yürümeye özen gösteriyorum. Siz tabiki bu sporları arttırabilir ve çeşitlendirebilirsiniz. Son olarak evde yapabileceğiniz bir sporda Leslie videoları ile yapılan sporlardır. İlk başladığımda ben yapıyordum bayada ter attırıyordu. Sanırım bugünki yazımında sonuna geldik. Umarım faydalı bir çalışma olmuştur. Yarın tekrar burada buluşalım sağlıklı ve fit kalmanız dileğiyle..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder